Kandahar (2023) | ČSFD.cz (2024)

  • Kandahar (2023) | ČSFD.cz (1)Kandahar(více)
  • Kandahar (2023) | ČSFD.cz (2)Burn Run(pracovní název)
  • Kandahar (2023) | ČSFD.cz (3)Kandahár
  • Kandahar (2023) | ČSFD.cz (4)Mission Kandahar(méně)

56%

Hodnocení a fanklub

Akční / Thriller

USA, 2023, 120 min

Režie:

Ric Roman Waugh

Scénář:

Mitchell LaFortune

Kamera:

MacGregor

Hrají:

Gerard Butler, Bahador Foladi, Travis Fimmel, Olivia-Mai Barrett, Nina Toussaint-White, Rebecca Calder, Vassilis Koukalani, Hakeem Jomah, Tom Rhys Harries, Ray Haratian, Fahim Fazli, Lee Comley, Navid Negahban, Corey Johnson, Elnaaz Norouzi, Ali Fazal, Mitchell LaFortune, Tyler Grey(více)

Produkce:

Brendon Boyea, Gerard Butler, Basil Iwanyk, Scott LaStaiti, Alan Siegel

Střih:

Colby Parker Jr.

Zvuk:

Dominic Gibbs

Scénografie:

Vincent Reynaud

Masky:

Pati Martí Donoghue

Kostýmy:

Kimberly Adams-Galligan

(další profese)

VOD (1)

(více)

Obsahy(2)

zobrazit všechny obsahy

Jediná věc nebezpečnější než mise je útěk...Tajný zpravodajský agent Tom Harris (Gerard Butler) pracuje pro CIA a operuje na Blízkém Východě. Uvízne na nepřátelském území v Afghánistánu poté, co selhal a jeho krytí bylo odhaleno. Nyní musí i se svým tlumočníkem Moem (Navid Negahban) uprchnout. Pronásledují ho nejlepší žoldáci světa a elitní speciální jednotky nepřítele. Dostat se do Kandaháru je jediná šance na záchranu. Zde na hrdinu budou čekat buď spojenecké vrtulníky, nebo kulka s jeho jménem.(JOJ Cinema)

Jediná věc nebezpečnější než mise je útěk...Tajný zpravodajský agent Tom Harris (Gerard Butler) pracuje pro CIA a operuje na Blízkém Východě. Uvízne na nepřátelském území v Afghánistánu poté, co selhal a jeho krytí bylo odhaleno. Nyní musí i se svým tlumočníkem Moem (Navid Negahban) uprchnout. Pronásledují ho nejlepší žoldáci světa a elitní speciální jednotky nepřítele. Dostat se do Kandaháru je jediná šance na záchranu. Zde na hrdinu budou čekat buď spojenecké vrtulníky, nebo kulka s jeho jménem.(JOJ Cinema)

(více)

Tom Harris (Gerard Butler), tajný agent CIA, uvízl hluboko v nepřátelském území v Afghánistánu. Poté, co je jeho mise odhalena, musí se spolu se svým afghánským překladatelem probojovat do extrakčního bodu v Kandaháru, přičemž se musí vyhýbat elitním nepřátelským silám a zahraničním špionům, kteří je mají za úkol dopadnout.(bianci)

Videa (3)

VÍCE

Recenze (77)

VÍCE

borec999

všechny recenze uživatele

Butler a Ric Roman Waugh precenili svoj možnosti. Na podobnú tému ako nedávny Covenant od Guya Ritchieho sa snažili natočiť podobný dramatický film o vzťahu agenta CIA a miestneho prekladateľa. Akurát, že vzťah a chémia medzi ústredným duom nefunguje tak dobre ako u Gyllenhaala a Salima. Film je navyše zbytočne dlhý, v prvej polovici sa stretávame s množstvom postáv, z ktorých je ale väčšina zbytočná a pre ďalší vývoj deja nepodstatná, v druhej polovici sa konečne dočkáme akcie, ktorá je na pomery lepších Butlerových béčok fajn a ako tak zachraňuje výsledný dojem. Zamrzí však že jej nebolo viac a miesto toho som musel pretrpieť prvú hodinu nepodstatnými dialógmi. Ak by sa film skrátil o pol hodinu a miesto vážneho trileru/drámy by to poňali ako jednoduché akčné béčko, verím, že by som bol spokojnejší. Ak chcete vidieť film na zobrazovanú tému, tak s Kandaharom nestrácajte čas a radšej si rovno pustite už spomínaný Covenant. 50%()

Morholt

všechny recenze uživatele

O CIA si můžete myslet co chcete, ale vyhodit do vzduchu jaderný program perských ručníkářů je prostě a jednoduše záslužný počin. Ovšem jedna tupá nána od novin si to nemyslí a tak to celé propálí a to včetně identity operujících agentů. No a jeden z těch operativců je samozřejmě Butler, kterého prozrazení zastihne uprostřed další operace, která už měla být fakt poslední, protože potřebuje domů za dcerou. A tak se musí opět dostat z bodu A do bodu B, přičemž v patách má snad všechny tajné služby v regionu a Talibance k tomu. Coby side-kick mu slouží tlumočník, se kterým vede během útěku hlubokomyslné debaty. Ono to bylo do určité míry zábavné špiónské béčko, ale nesmyslně natažené o blábolení o rodině a kulturních rozdílech. Díky tomu filmu strašně kolísalo tempo, nehledě na to, jak to všechno bylo otravné. Ani technicky to žádný zázrak nebyl a akce byla i díky výše zmíněnému roztahování spíš průměrná. Herecky to bylo odpovídající, takže butlerovský standard. Cením si celkem snahy ukázat celou naháněnou i z pohledů pákistánského a íránského agenta, ačkoliv to místy působilo spíš úsměvně. Každopádně jsem se moc nenudil a to mi tady vlastně stačilo. 55%()

Reklama

BOURQUE

všechny recenze uživatele

Menej dynamickejší, ako Gerardov predchádzajúci Plane, mnohokrát však splňujúci minimálne požiadavky na akčný film. Na akčných scénach a na snahe ukázať rôzne pohľady na veci poznáte, že to nepatrí do šuplíku medzi tie najpodpriemernejšie B-čkové filmy. Lepší balanse medzi časom a vedením príbehu by mohol byť trochu lepší. Travis Fimmel je vo vedľajšej roli v pohode.Osobné hodnotenie: 70% (***)()

mira007

všechny recenze uživatele

Gerard Butler jako agent CIA jehož identita je prozrazena uprostřed mise a on musí v Afganistánu se svým tlumočníkem prchat 400km před talibanem, islámským státem, milicemi, iránskou jednotkou a jedním pakistánským Jamesem Bondem na motorce. Nějaký nápad to mělo, lokace krásný, ale scénáristicky a režijně to je kapku děravé, přičemž to občas kombinuje nudné pasáže s hloupými, takže jenom proto, že jsem toho drsňáka Butlerovi věřil jako vždy, tak dám tři hvězdy. PS: Vlastně to je naprostá kopie o pár měsíců staršího The Covenant od Ritchieho, což je podstatně dokonalejší záležitost.()

666Carnage

všechny recenze uživatele

Tyhle filmy jsou jako přes kopírák, to nijak extra nevadí protože se na to kouká dobře. Akce je přehledná, extrakce se vždy povede a hlavní hrdina je sympaťák. Butler poslední dobou jede hlavně akční béčka, ale u něj aspoň vím, že ten film nebude úplný odpad a bude se na to dát koukat. Přesně jako v tomto případě 60%()

Galerie (32)

VÍCE

Photo © DeAPlaneta

Kandahar (2023) | ČSFD.cz (6)

Zajímavosti (10)

VÍCE

  • Kahil (Ali Fazal) se ptá mladého chlapce, kam Harris (Gerard Butler) jede. Chlapec odpoví: „Delaram“, ale to nemůže vědět. Harris právě napsal svému kamarádovi, že tam jede místo něj, ale aby to mohl udělat, musí odbočit z hlavní silnice, po které jede (pravděpodobně vede do Kandaháru). Hned poté Harris odbočí z hlavní silnice.(Johnny.ARN)
  • V čase 01:20:00 filmu je scéna, ve které leží na podlaze 4 popravení lidé. Mrtvý člověk uprostřed vlevo v řadě otevře oko a podívá se do kamery.(Johnny.ARN)
  • Film bol kompletne celý natočený v Saudskej Arábii, prevažne vo veľkomesteDžidda a neďaleko starovekého mestaAl-'Ula.Obdobie natáčania trvalo od 2. decembra 2021 do 28. januára 2022.(Real Tom Hardy)
Kandahar (2023) | ČSFD.cz (2024)

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Kimberely Baumbach CPA

Last Updated:

Views: 6478

Rating: 4 / 5 (41 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kimberely Baumbach CPA

Birthday: 1996-01-14

Address: 8381 Boyce Course, Imeldachester, ND 74681

Phone: +3571286597580

Job: Product Banking Analyst

Hobby: Cosplaying, Inline skating, Amateur radio, Baton twirling, Mountaineering, Flying, Archery

Introduction: My name is Kimberely Baumbach CPA, I am a gorgeous, bright, charming, encouraging, zealous, lively, good person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.