Elévi: Ligový turnaj

• Neděle 22. dubna, od 8:00
  • Hala: SH SOŠ Dopravní, Ostrava
  • MS liga elévů
« Zpět | Úvod Muži Zápasy mužů Muži v důležitém utkání těsně podlehli Pelhřimovu

Zápasy mužů

Muži v důležitém utkání těsně podlehli Pelhřimovu

V sobotu 2.2. sehrálo áčko mužů další důležitý souboj o play off, když jejím soupeřem byl Pelhřimov. V nervózním utkání na soupeřově půdě jsme prohráli 3:4 ...

První část utkání však ostravští začali mnohem lépe, když se po 20. minutách mohli radovat z průběžného vedení 2:0 po brankách Tomiczka a Šebesty z 11. resp. 15. minuty. Mohlo to však vypadat úplně jinak, kdyby si domácím podařilo využít přesilovku v závěru třetiny.

Druhá třetina nepřinesla příliš pohledný florbal, protože pouze Pelhřimovu se podařilo vstřelit branku a to přesně v polovině utkání. Navíc měl opět možnost dokonce dvou přesilových her ke konci třetiny, ale i tyto zůstaly nepotrestány.

O osudu utkání tedy rozhodla třetí třetina, ve které se domácím podařilo utkání otočit v 54. až na 2:4, když se o to velkou měrou hattrickem zasloužil Brychca a jedním gólem Šťasta. To, že se jedná o důležité utkání, se také odrazilo na počtu vyloučení v závěrečné dvacetiminutovce, když MVIL byl vyloučen 2x a domácí 3x. Šanci na srovnání zvýšil gólem 2 a půl minuty před koncem Jankulár. I přes závěrečnou hru 6 na 4 se ale hostům přidat další branku nepodařilo a tak si z Pelhřimova neodvezli ani bod. Pro domácí tento výsledek znamenal jistotu účasti v play off, zatímco MVIL bude muset o účast ve vyřazovacích bojích ještě hodně snažit, jelikož na deváté Brno, které také klopýtlo, má náskok pouhé dva body.

Statistky: 10:36 Tomiczek (Dombrovský), 14:02 Šebesta (Matěj), 57:36 Jankulár (Dombrovský)

Sestava: Kořínek – Novák, Cabiš, Kozelský, Dombrovský – Tomiczek, Šebesta, Matěj, Tesárek, Augustin, Gruner, Kasinec, Jankulár, Stejskal