• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Muži Zápasy mužů MVIL deklasoval Žďár n/S

Zápasy mužů

MVIL deklasoval Žďár n/S

V sobotu 5. ledna odehrálo áčko MVILu již 15. utkání v letošní sezoně 1. ligy. Jejich soupeřem byl Žďár nad Sázavou, který zatím okupuje příčky mimo play off. První vzájemný zápas se odehrál na Dopravce v Ostravě a domácí zvítězili 8:2 a chtěli tak potvrdit svoji převahu nad soupeřem. To se jim také po výhře 14:9 podařilo a v tabulce se drží s 26 body na 5. pozici ...

MVIL sice přijel poprvé v sezoně za zápas se třemi kompletními pětkami, ale i přesto bylo tempo ze začátku zápasu vlažné. O úvodní gól zápasu se postarala dvojice Tesárek – Matěj, která pěkně vykombinovala obranu domácích a Tesárek tak skóroval do poloprázdné branky. O další dvě minuty později se po Janečkově přiťuknutí prosadil Augustin a v čase 11:25 také v přesilovce Tomiczek a MVIL vedl v polovině 1. třetiny 3:0. Soupeři se však podařilo díky dvěma brankám Dvořáka uzavřít stav zápasu po 20 minutách na 3:2 pro hosty.

Druhá třetina byla pro ostravské z říše snů, když se jim podařilo ji vyhrát 10:2. Nejdříve se ve vlastním oslabení prvním gólem v dresu MVILu prosadil Matejčík a zvýšil na 4:2. Žďáru se ještě podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale pak zaúřadoval Janečka společně s Šebestou a během dvou střídání a necelých 3 minut vstřelil Janečka čistý hattrick a výrazně tak přiblížil výhru hostům. Když pak další branky přidal Kasinec a Tesárek, byl stav v polovině utkání 9:3. Gólovou sérii MVILu přerušil až v čase 30:23 Karásek, ale pak opět přišla série 4 branek ostravských, když se jmenovitě prosadil Stejskal, Šebesta, Cabiš z nájezdu, a také v čase 38:11 Novák. Na časomíře tak po 2. třetinách svítil stav 4:13 v neprospěch domácích.

Poslední část tak musela pochopitelně začít tlakem Žďáru a MVIL uspokojený vysokým vedením nehrál již v takovém tempu, jak by bylo potřeba. Domácím se během 10 minut podařilo vstřelit tři branky a 4. mohl dokonce přidat z nájezdu Tlustoš, který jej ale ukázkově zahodil. První branku Ostravy v této třetině vstřelil až v čase 53:12 Kasinec. Poté se Hipposu podařilo vstřelit ještě další dvě branky a korigovali tak konečný výsledek na 14:9 pro MVIL.

Statistiky: 4:09 Tesárek (Matěj), 6:10 Augustin (Janečka), 11:25 Tomiczek (Dombrovský), 21:28 Matejčík (bez asistence), 24:20 Janečka (Šebesta), 24:39 Janečka (Šebesta), 27:03 Janečka (Šebesta), 28:28 Kasinec (Matejčík), 29:45 Tesárek (Augustin), 31:30 Stejskal (Jankulár), 21:39 Šebesta (Tomiczek), 33:38 Cabiš (bez asistence), 38:11 Novák (Tomiczek), 53:12 Kasinec (Stejskal)

Sestava: Kořínek – Novák, Cabiš, Kozelský, Dombrovský, Jankulár, Gruner – Šebesta, Janečka, Tomizcek, Tesárek, Augustin, Matěj, Matejčík, Stejskal, Kasinec