• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Muži Zápasy mužů Důležité vítězství áčka nad Brodem

Zápasy mužů

Důležité vítězství áčka nad Brodem

V sobotu 15.12. si naše áčko mužů připsalo další důležité 3 body za domácí výhru 5:3 nad Havlíčkovým Brodem ...

MVIL měl Drakům co vracet z prvního utkání, které po sebe urvali hosté 17 vteřin před koncem. To se mu také povedlo a zaslouženě vyhrál 5:3. To že to domácí myslí s plným bodovým ziskem potvrdil již ve 42. vteřině prvním gólem v utkání Šebesta, kterého našel na středu Gruner. Havlíčkův Brod se prezentoval svojí klasickou hrou a často nahazoval z obrany míčky, ale nikam to nevedlo. Na začátku 9. minuty byl vyloučen hostující Zelenka za opakované přestupky a domácí měli velkou šanci zvýšit své vedení. Přesilovka se MVIL, ale vůbec nevydařil a navíc v ní dokonce po 20 sekundách inkasoval z hole Suchého. V čase 14:38 byl naopak vyloučen MVILský Gruner, ale hosté přesilovku také nevyužili a do konce třetiny se již stav neměnil.

Začátek druhé třetiny opět více vyšel ostravským, když se po několika šancích ve 25. minutě prosadil opět po asistenci Grunera Dombrovský. Další branku o necelé tři minuty přidal další branku z volného úderu, když se perfektně zorientoval při volném úderu Dombrovský a posunul míček před prázdnou bránu na úplně volného Janečku, který se nemýlil. Další průběh třetiny přinesl několik gólových šancí na obou stranách, ale ze žádné z nich gól nepadl a domácí tak šli do závěrečné části utkání s dvoubrankovým vedením.

Třetí třetina začala podle předpokladu tlakem hostujícího Havlíčkova Brodu, který přinesl své ovoce v čase 44:12, když na rozdíl jediné branky snížil Krajcigr za asistence Suchého. Odpověď MVIL však na sebe nenechala dlouho čekat, když o dalších 32 vteřin později po pěkné akci a Janečkově nahrávce zvýšil na 4:2 domácí Matěj. Za necelou minutu ale měli Draci další příležitost v podobě přesilové hry za Novákovo bránění ve hře, kterou se jim ale nepodařilo zužitkovat. Hostující hráči přece jenom dokázali snížit opět na rozdíl jedné branky, když na konci 50. minuty vyslal přesnou střelu k tyči Zelenka. Závěrečný nápor hostů se však podařilo potlačit hned v zárodku, když na dvoubrankový rozdíl zvyšoval po tečované střele Jankulár. Jelikož si MVIL soupeřovu power-play a závěr pohlídal, zvítězil 5:3 po třetinách 1:1, 2:0 a 2:2.

Statistiky: 00:42 Šebesta (Gruner), 24:17 Dombrovský (Gruner), 27:02 Janečka (Dombrovský), 44:44 Matěj (Janečka), 51:16 Jankulár (Kasinec)

Sestava: Kořínek, Pražák – Novák, Cabiš, Kozelský, Dombrovský – Šebesta, Tomiczek, Gruner, Matěj, Janečka, Machálek, Stejskal, Jankulár, Kasinec, Tesárek, Augustin