• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Muži Zápasy mužů Vítězné derby

Zápasy mužů

Vítězné derby

V nedělní mrazivé odpoledne 9.12. vyrazil MVIL do paskovské nafukovačky, kde je čekal zatím poslední tým tabulky, který si ovšem brousil zuby na první výhru v základní době v sezóně. MVIL se však nenechal zaskočit a odvezl si 3 body za výhru 4:2 ...

V překvapivě dobře vytopené hale začal zápas ve velmi vlažném tempu především v podání ostravských, kteří za to byli v 11. minutě potrestáni, když se Michalík od pravého mantinelu prosadil střelou nad Kořínkovou nohou. Stejný hráč byl v čase 16:25 vyloučen za bránění ve hře, ale přesilová hra zůstala nevyužita.

Druhou třetinu začal lépe MVIL, když po 49 vteřinách vyrovnal po Augustinově přihrávce Matěj. V polovině zápasu šli ostravští do vedení po brance Machálka, na kterou přihrával brankář Kořínek, který byl nakonec také zvolen jako nejlepší hráč hostů. Jelikož se do konce druhého dějství žádný z týmů neprosadil, šel MVIL do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem.

I třetí část začali lépe hosté. V čase 42:21 zvýšil náskok Jankulár. Paskovu se však za dvě minuty podařilo opět snížit na rozdíl jediné branky, když se prosadil Kohút a bylo zaděláno na drama. MVIL ale zlepšující se hrou nepustil soupeře do žádné větší šance a navíc v 54. minutě neskutečnou dělovkou vstřelil 4. branku hostů navrátilec Janečka. Domácím nezbývalo nic jiného než si vzít oddechový čas a připravit se na závěrečný nápor.

Dobře bránící hosté však soupeřovi žádný prostor pro korigování výsledku nenabídli a naopak sami měli možnost ještě zvýšit náskok, když byl zcela zbytečně za nesportovní chování vyloučen Chalupa. Skóre však zůstalo nezměněno a ostravský MVIL tak získal další důležité 3 body to tabulky a drží se na 7. příčce.

Statistiky: 20:49 Matěj (Augustin), 29:32 Machálek (Kořínek), 42:21 Jankulár (Kasinec), 53:31 Janečka (bez asistence)

Sestava: Kořínek – Kozelský, Dombrovský, Cabiš, Gruner – Šebesta, Machálek, Tomiczek, Matěj, Tesárek, Augustin, Stejskal, Kasinec, Jankulár, Janečka, Vojtovič