• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Muži Zápasy mužů Nešťastný zápas s Vinohrady

Zápasy mužů

Nešťastný zápas s Vinohrady

V sobotu 1.12. se utkalo naše áčko mužů na Dopravce s Královskými Vinohrady. Ikdyž jsme téměř celý zápas drželi vedení (dokonce i 6:1), v závěru přišel kolaps a dvěma góly v poslední minutě dospěl zápas do prodloužení. V něm bylo obrat bohužel dokonán, takže místo jasné výhry jsme se dočkali porážky 9:10 pp ...

Domácí MVIL sice nastoupil s pouhými 11 hráči do pole, ale prvních 10 minut hýřil aktivitou. Navíc přišlo zranění Grunera, takže musel nastoupit ne zcela zdraví Augustin a byl to právě on, kdo vstřelil první branku zápasu. Vedení ostravských však trvalou pouhou minutu, když za hosty srovnával Mareš. V 16. minutě to však byli opět domácí, kteří šli dovedení, když po přihrávce Dombrovského prosadil Matěj. MVIL mohl jít do 2. třetiny se dvoubrankovým vedením, ale nařízené trestné střílení v čase 19:47 za hru vysokou holí Dombrovský neproměnil.

Ostravští začali druhou třetinu s pouze 9 hráči, jelikož Augustinovo zranění mu nedovolilo pokračovat, a také přesilovou hrou, kterou bohužel nevyužili. Těžkou hlavu si z toho ale dělat nemuseli, protože sem jim v časovém rozpětí 23:48 – 28:59 podařilo vstřelit hned 4 branky. Postupně se tedy prosadili Stejskal, Dombrovský, Jankulár a Kasinec a najednou MVIL vedl 6:1. Bohužel Svobodovo snížení přišlo o minutu později a ve 34. minutě přidal další gól Vinohrad opět Svoboda. O další minutu později měli domácí další možnost k navýšení náskoku, když bylo za Marešovo sekání nařízeno dnes již druhé trestné střílení, které neproměnil tentokrát Machálek. Když Piňos minutu a půl před koncem vstřelil další branku, šlo se do posledního dějství za stavu 6:4 pro MVIL.

V čase 42:18 snížil na rozdíl jediné branky Smutný a domácí by se začali obávat o výsledek, kdyby za 16 sekund nepřišel gól Kasince a o další 2 minuty později gól na 8:5 z hole Jankulára. Svůj hattrick ale bohužel dokonal ve 45. minutě Svoboda a bylo to opět pouze o 2 branky. Když se necelých 5 minut před koncem 3. třetiny ze středu prosadil Matěj, měli domácí vítězství na dosah. Bohužel se o dalších 40 vteřin poprvé v zápase prosadil Kytka a již potřetí snížil na rozdíl dvou gólů. Na začátku 60. minuty již fyzicky vyčerpaný MVIL stále bránil slibné dvoubrankové vedení, které ale v časech 59:11 a 59:30 při power-play vyrovnal dvěma góly Kytka, a také zkompletoval svůj hattrick.

Po krátké pauze tedy následovalo 5 minutové prodloužení, které se však neslo ve znamení tlaku hostů, který 73 vteřin před koncem přetavil Králík ve vítězný gól a určil tak stav zápasu na konečných 9:10 z pohledu domácích. Po zápase bohatém na góly byli nakonec šťastnější pražské Vinohrady, které si připsali za výhru v prodloužení 2 body. Ostravským tak zůstal doma pouze 1 bod a to za prohru v prodloužení. I přesto, MVIL udržel 8. příčku zaručující účast v play-off a má stále malou ztrátu na přední příčky.

Branky MVIL: 12:06 Augustin (Cabiš), 15:55 Matěj (Dombrovský), 23:48 Stejskal (Kozelský), 26:38 Dombrovský (Stejskal), 26:53 (bez asistence), 28:59 Kasinec (Jankulár), 42:34 Kasinec (Kozelský), 43:55 Jankulár (bez asistence), 55:14 Matěj (Dombrovský)

Sestava: Kořínek, Pražák – Kozelský, Dombrovský, Jankulár, Cabiš, - Stejskal, Kasinec, Gruner, Machálek, Tesárek, Matěj, Augustin