« Zpět | Úvod Muži Zápasy mužů MVIL podlehl vedoucím Pardubicím

Zápasy mužů

MVIL podlehl vedoucím Pardubicím

Áčko mužů nestačilo v sobotu 24.11. na tým Sokola Pardubice a prohrálo 6:9 ...

V sobotu sehráli muži další těžké utkání, tentokrát proti vedoucím Pardubicím. Čekal se velice zajímavý souboj, jelikož hosté měli po 10. kolech nejvíce vstřelených branek, když v posledních 3 zápasech vstřelili 11, 10 a 12 branek, a naopak domácí MVIL nejméně obdržených gólů ze všech týmů 1. ligy. I přes vyrovnané dvě třetiny nakonec prohráli rozdílem 3 branek 6:9. MVIL tak zaznamenal zatím nevyšší porážku v tomto soutěžním ročníku, jelikož zatím prohrál vždy o maximálně 2 branky.

Zápas začal od první minuty ve vysokém tempu a hned se domácí dostali do velké šance, ale Tomiczek netrefil téměř prázdnou branku. Naopak hosté svoji první větší šanci využili a šli v čase 1:12 po perfektně zvládnuté standardní situaci do vedení. MVIL i přes obdrženou branku nepolevil v aktivitě a vytvořil si řadu šancí, ale ani jedna neskončila gólově. Pardubice byli také aktivní ale pouze vy vyloučení, kdy šel v čas 8:41 na trestnou lavici Kareš a o 4 minuty později Teichman. Žádná přesilovka nebyla využita, a tak přišel trest hostů a v 17. minutě zvyšoval na 0:2 Kereš. Silový florbal praktikovali Pardubice i nadále a trestem jim byli další tři vyloučení v časech 17:24, 17:31 a 18:05. MVIL tak měl obrovskou šanci ke snížení zatím nepříznivého skóre. To se také povedlo, když se na konci 19. minuty, po Tesárkově rychlém rozehrání standardky, z rohu prosadil Matěj. Přesilovka domácích, ale pokračovala dál a 25 vteřin před koncem se opět osvědčila spolupráce Kasince a Stejskala a druhý jmenovaný střelou ze středu hřiště srovnal stav zápasu.

MVILu opět utekl začátek třetiny a za necelé 4 minuty opět vedli Pardubice o dvě branky. Domácím se však za další dvě minuty podařilo srovnat, když se nejdříve rychlou a přesnou střelou k tyči prosadil Tesárek a poté Gruner neméně povedenou střelou do horního růžku Levínského branky. MVIL tak byl na koni a svoji převahu na hřišti korunoval vedoucím gólem o pouhou minutu později, ve skvělé formě hrající, Tesárek, který tak přidal již třetí kanadský bod v tomto utkání. V čase 26:49 tedy vedli ostravští 5:4. Hosté však brzy srovnali krok a od poloviny utkání se začínalo od nuly, když se Šťastný prosadil střelou pod ruku brankáře Kořínka. Byli to však domácí, kteří šli opět do vedení. Kozelského premiérový zásah v této sezoně přehoupl v čase 32:15 stav utkání na 6:5. Do šaten se ale šlo zase za vyrovnaného stavu, jelikož se 35 vteřin po nahození z vlastní poloviny hřiště prosadil Daněk.

Ve třetí třetině to však byly pouze Pardubice, které se dokázali gólově prosadit, když MVIL již potřetí utekl začátek třetiny a již potřetí inkasovali ve druhé minutě. Další branku přidal Janeček v čas 45:58 a poslední, devátou branku, Matys v 52. minutě. Domácí naopak nevyužili hry v šesti ani 5 minutového vyloučení Daňka za hrubost, které ale ke smůle ostravských přišlo až v 73 vteřin před koncem zápasu.

MVIL si tak připsal již 5. porážku v této sezoně a klesl na 9. místo. Vzhledem k vyrovnanosti soutěže je ale náskok na čelo ligy minimální. Druhé Vinohrady, které budou soupeřem Ostravy již tuto sobotu na sportovní hale Dopravní v Ostravě-Vítkovicích, mají náskok 6 bodů, třetí Česká Lípa má o 4 body více než MVIL a na 4. Litvínov ztrácí pouhé 3 body.

Branky MVIL: 18:47 Matěj (Tesárek), 19:35 Stejskal (Kasinec), 24:41 Tesárek (Jankulár), 25:52 Gruner (Dombrovský), 26:49 Tesárek (Augustin), 32:15 Kozelský (Dombrovský)

Sestava: Kořínek, Pražák – Cabiš, Jankulár, Kozelský, Dombrovský – Tomiczek, Šebesta, Machálek, Matěj, Augustin, Tesárek, Gruner, Kasinec, Stejskal, Vojtovič