• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Muži Zápasy mužů 1.MVIL porazil Litvínov

Zápasy mužů

1.MVIL porazil Litvínov

V sobotu 10.11. v podvečer nás čekal další těžký soupeř, tentokrát z dalekého Litvínova. Že se nebude jednat o příliš pohledné utkání, nasvědčovala už komorní atmosféra, když na utkání dorazilo pouze 40 věrných příznivců. Ostrava však nakonec zvítězila po nájezdech 4:3 ...

V bezbrankové první třetině měli ke skórování nejblíže domácí, když dvě minuty před koncem dvakrát po sobě Stejskal trefil spojnici. O chvíli později v přesilové hře svou šanci nevyužil ani Machálek. Začátek druhé třetiny pokračoval přesilovou hrou MVIL, která však zůstala nevyužita, a když na začátku 25. minuty Stejskal opět nastřelil brankovou konstrukci, přišel trest v podobě gólu Litvínova z hole Kheka v čase 26:23. O další minuty později přišlo další vyloučení hostů, ale ani tato přesilová hra ostravských nevedla ke gólu. Zbytek třetiny moc florbalové krásy nepřevedl a tak se šlo do šaten za stavu 0:1 z pohledu domácích.

Do třetí třetiny vstoupil MVIL bez zraněného Nováka, který s poraněným palcem bude na delší dobu mimo hru. Naštěstí pro domácí se ve 47. minutě podařilo Stejskalovi dorazit Kasincovo nahození a srovnat na 1:1. V čase 51:15 byl vyloučen autor prvního litvínovského gólu za bránění ve hře a nabídl tak MVILu už třetí přesilovku. Tuto výhodu již domácí využili, když se po rychlé rozehrávce Kasince prosadil Cabiš. O tři minuty to mohlo být opět s domácími špatné, kdyby Skuhrovec netrefil pouze tyč. Bohužel se však za další minuty prosadil Hulič a srovnal na 2:2. Vyrovnaný stav ale trval jen 50 vteřin, když Augustin překlopil vedení na stranu MVILu. Vedení domácích trvalo pouhých 17 vteřin, protože se po chybě v rozehrávce prosadil litvínovský Kropáček a stav byl opět vyrovnaný. Jelikož poslední tři minuty nepřinesli žádnou větší šanci, následovalo 5 minutové prodloužení, ve kterém byli sice domácí aktivnější, ale žádná šance nevedla k rozhodujícímu gólu.

A protože 65. čistého času nerozhodlo o vítězi, přišli na řadu samostatné nájezdy. Za hosty jeli postupně Skuhrovec, Werner a Hulič, za domácí pak Cabiš, Jankulár a Šebesta. V první sérii byli úspěšní oba hráči, ale další 4 série ovládli brankáři, i když při druhém nájezdu Cabiše pomohla Stránskému tyč. Až 6. série rozhodla, když Šebesta odčinil chybu ke konci zápasu a pěkným blafákem přisoudil MVILu dva body.

Branky MVIL: 46:07 Stejskal (Kasinec), 52:45 Cabiš (Kasinec), 56:41 Augustin (Stejskal), rozhodující nájezd Šebesta

Sestava: Kořínek – Novák, Cabiš, Kozelský, Gruner, - Machálek, Šebesta, Tomiczek, Augustin, Tesárek, Matěj, Stejskal, Kasinec, Jankulár