« Zpět | Úvod Junioři Zápasy juniorů Junioři přivezli z Horní Suché 4 body

V neděli 22.3. hráli naši junioři v Horní Suché zápasy proti Rožnovu a domácím…

1.MVIL Hrabová vs. Rožnov pod Radhoštěm  6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Branky MVIL: 6.Pedro, 20.Pedro, 21.Raška, 27.Figala, 29.Jestřáb, 32.Slíva

1.MVIL Hrabová vs. Horní Suchá  5:5 (1:1, 2:4, 2:0)
Branky MVIL: 15.Jestřáb, 17.Pedro, 20.Adam, 43.Raška, 44.Pedro

Sestava MVIL
: Dan, Sonik – Jestřáb, Sedlo, Slíva, Honzek, Pedro, Adam, Figala, Čermák, Minár, Belák, Raška.

Komentáře k zápasům se tentokrát ujal Dan Pražák… takže takhle to viděl náš gólman:
První zápas měl být z našich dvou duelů tím obtížnějším, ale po prvních pár minutách se ukázalo, že to tak těžké nebude. Hned od úvodu jsme si vytvořili vynikající tlak, kterému Rožnov moc dlouho neodolal, čehož využil Pedro a po výborné akci skóroval. Celou třetinu jsme výborně tlačili a vytvořili si nejednu skvělou akci. Útok i obrana makaly na sto procent a bylo to vidět, projevila se zkušenost našich hráčů, kteří Rožnov nepustili do žádné větší šance. Díky tomu jsem neměl v bráně vůbec co na práci. V první třetině padl pouze jeden gól a ten padl pouze po velice šťastné akci soupeře. Útočník rozehrával z rohu a shodou náhod trefil Sedla do nohy, od které se to odrazilo do brány….popsal bych to prostě haluz. Pak přišla druhá třetina a totální nápor našeho útoku a skvělé obrany a tomu už Rožnov nedokázal odolávat a padnul, my jsme nastříleli krásné čtyři goly Pedra, Rašky, Figaly a Jestřába. Pak přišla třetí třetina, kdy už jsme nastoupili volněji a také to bylo vidět. Náš tlak polevil, čehož jednou Rožnov využil po přečíslení, ale naštěstí to byla jediná pořádná akce Rožnova v této třetině. K tomu ještě Radim skóroval, takže jsme měli zápas jednoznačně v kapse. Musím pochválit všechny hráče, protože tento zápas byl odehraný na vysoké úrovni a všichni předvedli vynikající výkon.
Zápas s Horní Suchou měl být jednoduchý, ale vůbec tomu tak nebylo. Začátek byl velice vlažný. Domácí Suchá hrála lépe než Rožnov a to nás vyvedlo z míry, sice byl stav po první třetině vyrovnaný, ale náš výkon nebyl tak skvělý jako v prvním zápase. Vedli jsme sice dokonce 3:1, ale tento luxusní náskok jsme si nechali proklouznout mezi prsty a dokonce se zdálo že zápas ztratíme, protože soupeř otočil až na 3:5. Naštěstí jsme opět zabojovali a vyrovnali na 5:5 těsně před koncem třetí třetiny a nechybělo moc a mohli jsme i vyhrát, ale vtom nám zabránil slabý výkon rozhodčích. Série jejich rozhodnutí velice rozladila náš tým a nejvíce náš kotel ve složení Kozel a Salátek. Ti přijeli aby nás podpořili, ale bubny nechali doma. Takže konečný stav tohoto utkání byl 5:5, s čím byly obě strany spokojeny.

Jako trenér bych dodal k zápasům toto: ikdyž náš výkon nebyl úplně optimální, v druhém zápase ani zdaleka a o spokojenosti z mé strany nemůže být řeč, nebudu se jako tradičně rozepisovat o zahozených šancích, chybách při bránění, slabému nasazení některých hráčů apod. ale podívám se na to pozitivně… Oba naši gólmani zachytali dneska bez chyb, Dan navíc vytáhl několik parádních zákroků proti brejkům Rožnova v závěru, v sestavě dostali příležitost starší žáci, kteří tak získali cenné zkušenosti v soubojích se staršími protihráči a nevedli si špatně, střelecky se dneska zadařilo Pedrovi (4+0), Sedlo si vyzkoušel jaké to je sbírat razítka na beku, předvedli jsme několik velmi dobrých kombinací a Radim zlomil hokejku, takže si koupí novou… lepší :)
Takže asi tak. Doufám, že příště už bude výkon týmu kvalitní v obou zápasech.