• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Mladší žáci Zápasy mladších žáků Mladší žáci poprvé zvítězili

Zápasy mladších žáků

Mladší žáci poprvé zvítězili

V neděli 25.1. sehráli naši mladší žáci dva zápasy v hale na Dubině a vedli si velmi dobře…

1.MVIL Hrabová vs. FBC Orel Lichnov 4:5 (0:1, 2:3, 2:1)
Soupeř sice mohl být před zápasem pasován za mírného favorita díky svému lepšímu umístění v tabulce, ovšem realita na hřišti byla úplně jiná. Soupeře jsme od prvních minut k ničemu nepustili a byli jsme to naopak my, kdo měl větší územní převahu. Bohužel jsme si na začátku 7. minuty nepohlídali prostor před brankou, kde se protivník dostal ke šťastně odraženému míčku a šel do vedení. To nás ale nepoložilo a vyvinuli jsme ještě větší úsilí, jehož výsledkem bylo několik dobrých šancí k vyrovnání. Začátek druhé třetiny nám bohužel moc nevyšel. Po dalším nešťastném odrazu zametl do branky míček lichnovský útočník a bylo to tedy už 0:2. S postupem času jsme si opět vypracovali několik pěkných šancí, zejména po individuálních průnicích našich mladých techniků a jeden z nich se i ujal, když v přesilovce skóroval Radim Pěsťa. Naneštěstí jsme se ale nedokázali dostatečně poučit z předchozích chyb při inkasovaných brankách a soupeř nám zasadil hned dvě rány během 13 sekund. Ovšem ve 2. třetině jsme ještě neřekli poslední slovo a 37 vteřim před koncem se trefil po brilantně zvládnuté individuální akci přes celé hřiště Dominik Prosický. Do poslední desetiminutovky jsme vlétli jako vítr. Soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí a my jsme svou převahu konečně dokázali přetavit v góly. Nejprvé se kuriózně přímo z rozehrávky v rohu prosadil opět Dominik, načež o 16 sekund později zkompletoval hattrick! Začínalo se prakticky od začátku a my jsme pomalu začínali pomýšlet na body. Bohužel ty nás stála smůla v zakončení, kdy jsme nedokázali proměnit ani naše nejvyloženější šance. A aby toho nebylo málo, tak soupeř dokázal z minima vytěžit maximum a půl minuty před koncem zápasu strhl vítězství na svou stranu po jedné z mála jeho šancí ve třetí třetině. Sice jsme prohráli, ale po srdnatém a bojovném výkonu všech kluků na hřišti. Pokud bychom zopakovali podobný výkon i v dalším zápase, určitě bychom mohli pomýšlet na úspěch.

1.MVIL Hrabová vs. Sborná Bílovec 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)
Soupeři jsme měli co oplácet z našeho předešlého utkání a odveta nám vyšla nad očekávání! Od první minuty jsme jasně dominovali na hřišti a měli  místy až drtivou převahu. Tu jsme také dokázali korunovat v 8. minutě Dominikovým gólem. V poslední minutě třetiny jsme pak udeřili dokonce dvakrát! Jmenovitě se prosadili Radim Pěsťa a Ríša Ševčík. Jeden po nádherné střele do šibenice a druhý po důrazu na velkém brankovišti soupeře. Ve druhé části jsme v pohodě kontrolovali stav a dokázali jsme přidat i další gól, kdy se prosadil Martin Čermák. Soupeř byl v těchto pasážích hry naprosto bezzubý a je škoda, že náš brankář, který nás v obou zápasech velice podržel se nedočkal čistého konta. To mu soupeř zkazil ve 4. minutě 3. třetiny. Ovšem na toto snížení jsme dokázali odpovědět hned tříkrát, když se postupně prosadili Dominik, Ríša a Péťa Pokluda a zápas jsme nakonec změnili ve svou exhibici.