• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Junioři Zápasy juniorů Junioři v sobotu bez bodu

Zápasy juniorů

Junioři v sobotu bez bodu

K dalším ligovým zápasům jeli v sobotu 25.10. naši junioři do Brušperku, kde jim za soupeře byli aktuálně první a druhý tým tabulky…

1.MVIL Hrabová vs. FbC Frýdek-Místek 4:5 (0:2, 2:2, 2:1)
Branky MVIL: Pedro, Ondra Bouda, Adam, Ondra Tirdil
Do utkání s tímto soupeřem, jež praktikuje velmi tvrdou hru a fyzický florbal, jsme vstoupili možná až s přílišným respektem. To se také podepsalo na našem herním projevu v 1. třetině – působili jsme místy až příliš zakřiknutě a soupeře pouštěli po chybách a nedůrazu před brankou do velkého množství šancí. Hned ve 2. minutě nás soupeř ztrestal a bylo to 0:1. O deset minut později soupeř navýšil svůj náskok a zdálo se, že zápas bude mít jednoznačný průběh. Postupně jsme se ale začali osmělovat a druhou třetinu začli aktivně. Ve 4. minutě Pedro snižil střelou na vzdálenější tyč. Bohužel soupeř dokázal rychle kontrovat a tak to bylo zase o dva góly. V 8. minutě se naše ztráta ještě zvětšila, když Frýdek skóroval po dalším důrazném výpadu. Ale i na to jsme odpověděli a po rychlém kontru snížili Ondrou Boudou na 2:4. Úvod 3. části nám vyšel skvěle. Ne zrovna jistého gólmana protivníka překonal střelou z velké vzdálenosti Adam. Protivník nám sice opět odskočil, ale na to jsme dokázali zareagovat bombou Ondry Tirdila, který se trefil prakticky z totožného místa, jako před ním Adam. Bohužel to bylo z naší strany vše a tak utkání skončilo těsnou, ale musím konstatovat že zaslouženou, výhrou soupeře.

1.MVIL Hrabová vs. 1.FbK Rožnov p.Radhoštěm 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
V první třetině se soupeři navzájem jen tak oťukávali. Nikdo nechtěl ze začátku udělat chybu, kterou by nabídl protivníkovi možnost ke skórování a tak byla na obou stranách k vidění rozvážná rozehrávka a hra vycházející hlavně ze zabezpečené obrany. Druhá část byla již o něco útočnější. Oba celky postupně nacházely skuliny v soupeřově obraně a brankáři se museli činit. Rožnov šel do vedení po akci z 10. minuty. Nedá se ale říct, že bychom byli v té době horším týmem. Do třetí třetiny jsme vstupovali tedy s jednogólovým mankem a pevně jsme věřili, že se nám jej podaří smazat. Bohužel naše snaha dostala ránu do vazu v 8. minutě, kde se prosadil rožnovský hráč tvrdou střelou na bližší tyč. Dále jsme se snažili o vyrovnání, ale v přemíře snahy jsme se nechali jako už poněkolikáté v sezoně naprosto zbytečně vyloučit a tím se připravili o závěrečný nápor i o síly. Museli jsme otevřít hru a zkusit hrát vabank, protože času už nám na srovnání moc nezbývalo. To ale byla voda na soupeřův mlýn. Před naším gólmanem se v otevřené obraně znenadání zjevil neobsazený hráč a nebyl pro něj problém zavěsit. Posledním hřebíčkem do rakve a konečnou úpravou skóre byla pak branka vteřinu před koncem třetí třetiny, která stanovila skóre na konečných 0:4.

Oba zápasy jsme sice prohráli, ale ani v jednom z utkání jsme nebyli výrazně horším týmem. Dokázali jsme si, že můžem hrát proti papírově silnějším týmúm, ale jen za předpokladu, že budeme pořádně makat a nebudeme dělat hloupé individuální chyby.

Sestava MVIL: Sonik (G), Dan (G) – Ondra Tirdil, Radim Slíva, Ondra Bouda, Martens – Pedro, Adam, Kuba Suchánek, Kája, Ondra Lisko, Michal Belák.