• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Junioři Zápasy juniorů Junioři vydřeli v sobotu bod

Zápasy juniorů

Junioři vydřeli v sobotu bod

Ve značně oslabené sestavě uhráli naši junioři v sobotu 27.9. v Havířově bod za remízu…

1.MVIL Hrabová vs. FBC DDM Český Těšín  3:5 (2:4, 0:1, 1:0)
Branky MVIL: Lisko, Stejskal, Suchánek
V obou utkáních nám chyběla kompletní první lajna, která byla povolána k výjezdu A-týmu mužů. Zápas jsme začali aktivně s jasně danou taktikou, co nejdéle mít míček na našich hokejkách a držet tak soupeře mimo dostřel. Už ve třetí minutě jsme dokázali vstřelit gól, který padl po důrazu Ondry Liska před soupeřovým velkým brankovištěm. Vedení nám vydrželo jen necelých 5 minut, kdy po jedné (a bohužel ne poslední) chybě v naší obraně skóroval soupeř v přečíslení 2 na 1. Dokázali jsme se ale rychle oklepat, k čemuž nám pomohly i přesilovky. V 10. minutě nám vrátil vedení, po málo vídaném sólu přes celé hřiště typu „chyť mě, když to dokážeš,“ Skunk. Po buly na středu hřistě jsme si ale opět nepochopitelně nechali proběhnout hráče a tomu stačily 4 sekundy od rozehrání na to, aby poměrně lehkou, leč umístěnou střelou opět srovnal. Snažili jsme se sice uklidnit a podržet míček, ale místo našeho tlaku přišly jen dvě další hrubky v defenzívě a jejich výsledkem byly dvě slepené branky v rozmezí 80 sekund. V úvodu druhé části jsme pak opět inkasovali a zdálo se, že utkání je za stavu 2:5 už téměř ztracené. Sice jsme se nevzdali, ale naše snaha skoro pokaždé skončila na dobře postaveném obranném bloku soupeře těsně za polovinou hřiště. Do šancí jsme se dostávali zřídkakdy a soupeř v pohodě kontroloval vedení. 3. třetina se nesla v podobném duchu jako předchozí část. Měli jsme častěji míček na hokejkách, ale chyběl nám důraz v soubojích a větší tlak do soupeřovy branky, takže jsme si nevytvořili ani moc slibných příležitostí. Několikrát se snažil individálně projít Adam, ale štěstí mu dnes nepřálo a většina jeho střel šla nad. V 10. minutě jsme ještě vykřesali jiskřičku naděje, když Kuba Suchánek nekompromisně zavěsil pod břevno odražený míček, ale to bylo z naší strany vše. Soupeř nebyl výrazně lepší než my, ale dokázal tvrdě a přesně trestat chyby v naší obraně, kterých jsme se bohužel dopouštěli a Soníkovi v brance určitě nemáme moc co vyčítat.

1.MVIL Hrabová vs. Paskov Saurians  1:1 (1:0, 0:1, 0:0)
Branka MVIL: Suchánek
Paskov měl tým sestavený převážně z dorostenců, ale i tak nebylo radno ho podceňovat. Začali jsme opět výborně a v 6. minutě se trefil Kuba Suchánek, když nachytal soupeřova gólmana na švestkách a střelou bez přípravy ze vzduchu skóroval po zemi k tyči. Soupeře jsme se snažili držet v uctivé vzdálenosti od naší branky a nepouštěli jsme ho do výrazných brankových příležitostí. Pokud už ale soupeř předvedl nějakou povedenou kombinaci a ocitl se v blízkosti naší svatyně, vždy tady byl dnes pozorně chytající Dan. Naše taktika držení balónku nám vycházela i ve druhé třetině a postupně jsme si začali vytvářet i brankové příležitosti. Soupeř na toto reagoval vysunutím svého forčekingu až skoro k hranici našeho velkého brankoviště a postupně zvyšoval svůj tlak, který ještě umocnilo naše vyloučení, které jsme i s notnou dávkou štěstí ubránili. Na sklonku třetiny se bohužel soupeř konečně dočkal, když potrestal naši zbytečnou pasivitu a vsítil branku po souhře zakončené umístěnou střelou. Ve třetí třetině jsme podřídili vše tomu, abychom již neinkasovali. Soupeř měl sice převahu a místy jsme se dostávali pod drtivý tlak, ale štěstí při nás stálo a občas nás zachránila a nějaká ta tyčka. Z obrany jsme se snažili vyrážet do rychlých brejků, které jsme ale naneštěstí pro nás nedokázali zužitkovat. Ke konci utkání se Paskov pustil do totální ofenzívy a odkrýval tak okna ve své obraně a my jsme se tak dostali do pár slibných příležitostí. V jedné s nich v přečíslení 3 na 2 Michal Belák ve slibné pozici nastřelil pouze nohu soupeřova brankáře a o chvíli později neuspěl se svou otočkou ani Kuba Suchánek. V závěru utkání jsme mohli ještě po závaru v paskovském brankovišti strhnout vítězství na svou stranu, ale naše snaha bohužel vyzněla naprázdno.

Sestava MVIL: Soník, Dan – Martens, Skunk, Kája, Adam ©, Suchánek, Lisko, Gellner, Belák.