« Zpět | Úvod Junioři Zápasy juniorů Junioři na úvod vítězně

V neděli 14.9. hráli naši junioři v Českém Těšíně své úvodní zápasy sezóny…

Na úvod letošní sezóny 3.ligy juniorů nás čekali soupeři z Orlové a Opavy.

1.MVIL Hrabová vs. Eagles Orlová  3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky MVIL: 30.Kuba (Sedlák), 32.Kuba (Marsín), 33.Sedlák
V hale s naprosto nevyhovujícím povrchem pro florbal, který znemožňoval kombinační hru, jsme se v nekompletní sestavě proti Orlové poměrně dlouho trápili. Po opatrné a díky nevyužitým příležitostem i bezgólové první třetině, jsme v té druhé bohužel dvakrát inkasovali a museli dotahovat dvougólové manko. Díky zbytečným oslabením jsme se těžko dostávali do tempa a z bídy nás vytáhl až brejk Sedla s Michalem Kubou zakončený zblízka k tyči. V závěrečné části jsme už byli lepším týmem a naštěstí jsme to dokázali i gólově využít ve 3.minutě po střele z dálky Michala Kuby, která znamenala vyrovnání. Za půl minuty nato zabojoval Sedlo a skvěle obral na půlce soupeřova obránce o míček a v samostatném nájezdu na gólmana dokázal lehkým bekhendem zakončit a strhnout tak vedení na naši stranu. Do zbytku zápasu se ještě objevilo několik příležitostí na obou stranách, ale díky dobře chytajícím gólmanům zůstaly nevyužity. V poslední minutě jsme ještě kvůli nedisciplinovanosti hráčů hráli v oslabení 3 proti 5, ale dokázali jsme ho ubránit.

1.MVIL Hrabová vs. PEMA Opava  2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky MVIL: 5.Tesárek (Čermák), 10.Marsín (Martinisko)
V druhém zápase jsme se utkali s Opavou, která ráno s přehledem rozstřílela Č.Těšín 5:0. V tomto zápase se ale gólová přestřelka nekonala. Sice jsme hned v úvodu v oslabení inkasovali gól na 0:1, pak jsme ale přidali a po průniku dvojice Kája – Adam jsme se dočkali vyrovnání. V 10.minutě jsme hráli přesilovku a po zámku na soupeřově polovině poslal prudkou přihrávku ze strany do brankoviště Martens a Pedro ji dokázal usměrnit do soupeřovy svatyně. Po zbytek zápasu už kupodivu žádný gól nepadl, za což můžeme děkovat hlavně Danovi v bráně, který několikrát skvěle vychytal vyložené šance soupeře.
Máme tedy na úvod sezóny důležitých 6 bodů za dvě výhry. Na dalších turnajích už pravděpodobně budou chybět hráči z první lajny z důvodu kolize se zápasy mužů, takže na další bodové zisky se dost nadřeme.

Sestava MVIL: Soník, Dan – Jestřáb, Martens, Sedlo, Pedro, Michal Kuba – Ondra, Skunk, Adam, Kája, Michal Belák.
Trenér: Ctibi