• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Junioři Zápasy juniorů Smolný závěr sezóny juniorů

Zápasy juniorů

Smolný závěr sezóny juniorů

V neděli 6.4. se odehrál v Paskově poslední turnaj 3. ligy juniorů. Sice jsme hráli s papírově silnějšími soupeři, ale vzhledem k naší kompletní sestavě jsme pomýšleli na bodový zisk…

1.MVIL Hrabová vs. FBK Rožnov p/R.  4:4 (0:1, 3:1, 1:2)
Branky MVIL: Lipoš 2, Sedlo, Jestřáb
Rožnov okupoval před tímto zápasem druhou příčku v tabulce a proto stále živil šance na svůj případný postup do vyšší ligy. Potřeboval nás ovšem nutně porazit, a tak se nedal čekat lehký zápas. Při prvním vzájemném měření sil jsme to byli my, kdo se radoval z výhry 8:5. Atmosféra v týmu byla před střetnutím velmi uvolněná, možná dokonce až slavnostní, protože tento turnaj měl být pro maskota a šoumena týmu Kozuba jeho posledním v juniorském dresu MVILu…
Snad právě díky této nekoncentrovanosti, jsme do zápasu vstoupili velice vlažně a soupeř toho dokázal využít už po 28 sekundách hry, kdy se po fatální chybě v pří naší rozehrávce trefil ze situace 2 na našeho samotného gólmana. „Fajn, nic se neděje jedeme dál,“ říkali jsme si. Následně přišla ovšem další pohroma. Při jednom ze soubojů o míček spadl Kozub tak nešťastně, že si zlomil klíční kost. Okamžitě tedy následoval transport do nemocnice, kterého se pohotově ujal Miro. S námi tato událost asi otřásla a naše hra byla křečovitá, bez nápadu a celkově mizerná. Naštěstí se soupeř ukolébal a nehnal se nijak dopředu, takže první třetina skončila pouze 0:1 v náš neprospěch…
O přestávce jsme se z té deky otřepali a pozvolna jsme začínali přebírat otěže utkání. V končící 3. minutě se nám naskytla možnost přesilovky a opět jsme potvrdili, že početní výhoda je naše silná stránka. Po Sedlově ukázkové příhře pře celou šíři hřiště se trefil do odkryté branky Lipoš. O chvíli nato sice soupeř dokázal opět strhnout vedení na svou stranu, ale na to jsme zareagovali tím nejlepším možným způsobem. Jestřáb prohodil na půli soupeřova útočníka a nikým neobtěžován si to namířil přímo k soupeřově brance, kde své sólo zakončil střelou k tyči. Vedení jsme pak získali v další přesilovce, kdy se opět po přihrávce Sedla trefil Lipoš, tentokrát z prostoru před brankou. Druhá perioda tedy skončila našim vedením 3:2. Do poslední části měl soupeř dobrý nástup a srovnal po necelé minutě a půl na 3:3 a začínalo se tedy od znova. Sice už jsme nediktovali tempo tak jako ve druhé třetině, ale i přesto jsme soupeři odskočili. Po soupeřově hře rukou v malém brankovišti nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení k jehož exekuci se postavil osvědčený penaltový mág Sedlo. Svým typickým zakončením následně nedal gólmanovi šanci. Postupem času stále sílil tlak soupeře, který se hnal aspoň za vyrovnáním a bohužel se nakonec také dočkal. Do branky nám v samém závěru propadlo nahození z půlky, když měl Dan zakrytý výhled. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a utkání tedy skončilo asi zaslouženou remízou.

1.MVIL Hrabová vs. Frýdek-Místek  5:7 (1:3, 0:2, 4:2)
Branky MVIL: Adam, Patrik, Pedro, Sedlo, Jestřáb
Uplynulou sezónu jsme chtěli samozřejmě zakončit vítězně. Navíc se v naší brance objevil Tomáš a v zápase proti „svým," tedy Frýdku-Místku se chtěl náležitě předvést. Ani proti Frýdku jsme nebyli favority, ale to nám mohlo v případě, že by nás soupeř z horních pater tabulky podcenil, hrát do karet. S vědomím, že katastrofálněji začít, než tomu bylo minulý zápas už prostě nemůžeme, jsme šli na to. Toto tvrzení vzalo za své už po 20 vteřinách hry, kdy laxnost v naší rozehrávce potrestal soupeřův útočník. V páté minutě se podařilo vyrovnat Adamovi, ale pak jsme nepochopitelně vyklidili pole a soupeř toho dokázal náležitě využít. Jak by také ne, když jsme „vzadu" asi pořádali „den otevřených dveří" v tomto případě tedy obrany. Hráli jsme zmateně, laxně, bez nasazení a mohli jsme být rádi, že po 15-ti minutách svítil na tabuli pro nás docela milosrdný stav 1:3.
Ve druhé třetině se naše hra podobala té z první části jako vejce vejci. Vepředu jsme začali předvádět festival neproměněných šancí a v obraně… slušné slovo pro to, co se tam dělo je katastrofa. Byli jsme pomalí, před vlastní brankou nedůrazní, jakoby nám snad chyběla chuť zvítězit, zkusit výsledek obrátit nebo aspoň utkání zdramatizovat. Soupeř postupně přidal další dvě branky a my se začali obávat debaklu. Ve třetí části jsme se zvedli a třígólovou šňůrou dokázali přiblížit až na jednogólový rozdíl, ale soupeř  bohužel vždycky odskočil. Potrestal snad každou naši chybu. Když pak Sedlo překvapivě neproměnil další trestné střílení a my spálili vše, co se dalo i nedalo, skončil poslední zápas sezóny naší prohrou 5:7 a my odjížděli domů jen s jedním, draze vykoupeným bodíkem.