Elévi: Ligový turnaj

• Neděle 4. února, od 8:30
  • Hala: MSH Havířov
  • MS liga elévů
« Zpět | Úvod Starší žáci Zápasy starších žáků Starší žáci proti favoritům zabodovali

Zápasy starších žáků

Starší žáci proti favoritům zabodovali

V neděli 30.3. hráli naši starší žáci v Havířově proti místní Slávii a Torpedu B. Dařilo se jim výborně a jak vše probíhalo si můžete přečíst v komentáři p.Suchánka, který s nimi byl jako trenér…

Do havířovské haly jsme odjeli s tím, že nás čekají dva velmi těžké zápasy, ve kterých byli velcí favorité oba soupeři. Slavia florbalshop Havířov a Torpédo Pegres Havířov B.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Slávii. Do utkání jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Od začátku jsme si vytvořili převahu, kdy soupeř byl naší hrou překvapený. Postupně hru vyrovnal a šel do vedení. Nám se ještě v první třetině podařilo vyrovnat střelou z otočky. Autorem branky byl Ivoš Fojtík. Ve druhé třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou, kdy soupeř měl mírnější převahu, avšak branku se mu přes naší výbornou obranu nepodařilo vstřelit. Naopak v přesilové hře vstřelil branku z půli hřiště Jakub Suchánek. Třetina skončila našim vedením 2:1. Do třetí části náš tým nastoupil v nezměněné sestavě o třech pětkách. Soupeř v první minutě vyrovnal a poté začal být aktivnější. Asi za minutu po obdržené brance se nám podařilo jít opět do vedení brankou Jakuba Kašperlíka, který svým důrazem před brankářem všechny překvapil. V po­lovině třetiny soupeř opět vyrovnal po chybě naší obrany. Hráči nesložili zbraně a šli opět do útoku, kdy se jim ještě ve stejné minutě podařilo vstřelit branku a opětovně jít do vedení. Branku vstřelil opět Jakub Suchánek, který vystihl rozehrávku soupeře u jeho branky a s ledovým klidem zakončil. Soupeř opět zvýšil aktivitu, avšak do konce zápasu se již na nic nezmohl, ani při hře bez brankáře. Zápas skončil naším vítězstvím 4:3.!!!!!

Do druhého zápasu proti Torpedu B jsme nastoupili s jednou změnou v sestavě a to na postu brankáře. V po­lovině první třetiny jsme dostali branku, kdy do té doby byla hra vyrovnaná. Měli jsme na hokejkách několik šancí, které jsme však neproměnili. Naopak po chybě obrany jsme obdrželi druhou branku a soupeř byl na koni. My jsme se však drželi a naopak 2 sekundy před koncem první třetiny jsme stav korigovali na 2:1. Branku vstřelil fotbalovým stylem Jirka Kakalejčík za asistence Honzy Krkošky. Do druhé třetiny jsme nastupovali s tím, že se pokusíme o zvrat v utkání. Na začátku druhé minuty se nám podařilo Zdeňkem Honzkem vyrovnat na 2:2. Asistence byla připsána Ondrovi Liskovi, kdy však přihrával Jakub Suchánek. Do konce třetiny se stav na ukazateli nezměnil. Hrálo se nahoru dolů, kdy každý mančaft chtěl strhnout vedení na svou stranu. Blíže k tomu měl však soupeř, avšak všichni naší hráči hráli obětavě a zodpovědně. Soupeři nedovolili skórovat. Do třetí třetiny jsme nastupovali za stavu 2:2, kdy hra byla vyrovnaná až do šesté minuty. Soupeř se ujal vedení 3:2. Nás obdržená branka nezlomila a o dvě minuty později jsme stav srovnali po samostatné akci Ivoše Fojtíka na konečných 3:3.

Na závěr bych chtěl vyzdvihnout výkon obou našich  brankářů Štěpána Juchelky a Ondřeje Němčíka za skvělý výkon. Taktéž si pochvalu zaslouží všichni hráči za zodpovědný přístup a skvělý výkon. Tímto všem děkuji a těším se na „někdy příště".