• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Junioři Zápasy juniorů Šest bodů pro juniory

Zápasy juniorů

Šest bodů pro juniory

V sobotu 22.3. jsme odehráli na Dopravce další dva zápasy a vedlo se nám opravdu dobře. I když jsme hráli se soupeři z dolních pater tabulky, zápasy jsme v žádném případě nepodcenili a připsali jsme si dvě vítězství.

1.MVIL Hrabová vs. FBK Horní Suchá  10:1 (3:0, 4:1, 3:0)
Branky MVIL: 4 Lipoš, 2 Jestřáb, Pedro, Sedlo, Patrik, Kuba Suchánek
Naše sestava: Dan (G) - Ondra, Martin, Jestřáb, Radim – Sedlo, Pedro ©, Lipoš – Kozub, Kája, Adam – Michal Belák, Patrik, Kuba Suchánek.
První zápas s tímto soupeřem skončil naši výhrou, ovšem vůbec to tehdy nebylo snadné – zápas jsme v utkání plném zvratů vyhráli až po dramatickém konci 7:5. Tentokrát to ale bylo mnohem jednoznačnější. Soupeř přijel ve značně oslabené sestavě a tak našim třem lajnám nemohl vzdorovat příliš dlouho. Začátek utkání nám vyšel na výbornou a v probíhající 10. minutě jsme vedli již 3:0 po brankách Sedla, premiérové trefě Patrika a agilně hrajícího Jestřába, jež z obrany často vyrážel podporovat útok. Po první třetině tedy svítilo na tabuli skóre 3:0 a to byl teprve začátek…:) Ve druhé třetině se konečně v zápase trefil i Lipoš, který bojuje o vítězství v kanadském bodování soutěže a během necelých sedmi minut zatížil soupeřovo konto čistým hatrikem. Když se dvě a půl minuty po něm prosadil i Kuba, soupeř byl opravdu zralý na ručník. Do závěru druhého dějství se mu pouze podařilo vstřelit čestný úspěch a zkorigovat tak na 7:1 v náš prospěch. Třetí třetina jakoby se dohrávala už jen z povinnosti… odevzdanému soupeři jsme přibalili na cestu další tři dárečky a po přesvědčivém výkonu nakonec vyhráli 10:1.

1.MVIL Hrabová vs. DDM Český Těšín  6:1 (0:0, 1:0, 5:1)
Branky MVIL: 3 Sedlo, Kozub, Adam, Michal Belák
Naše sestava: Sonik (G) - Ondra, Martin, Radim, (Jestřáb – Sedlo, Pedro, Lipoš) – Kozub, Kája, Adam © - Michal Belák, Patrik, Kuba Suchánek.
Proti poslednímu týmu tabulky jsme nastoupili pouze na dvě řady. Chyběl nám naše nejproduktivnější první útok a taky Jestřáb, kteří se šetřili na podvečerní zápas mužů v sérii playdown proti Jihlavě. Na naší střelecké potenci se to také značně podepsalo a dlouho jsme se proti soupeři střelecky trápili… První třetina skončila, i přes naši výraznou převahu, bez gólů. Soupeř měl ovšem také šance a to hlavně po minelách v naší rozehrávce, která byla místy neuvěřitelně laxní. Střelecké prokletí našeho týmu zlomil až Adam těsně po polovině zápasu. Při úniku napřáhl a prostřelil soupeřova gólmana přesně k jeho levé tyči. Vstřelený gól nás povzbudil a my zvýšili své útočné snažení. Do konce třetiny jsme však již žádnou z vyložených šancí nevyužili. Na začátku třetí častí jsme zahrávali první přesilovku v zápase a nasadili na ni naši tajnou zbraň – do té doby odpočívající první útok a k nim do obrany Jestřába. Ti proměnili početní výhodu po minutě a půl a přidali uklidňující druhý gól. O dvě minuty později se po závaru před brankářem Těšína prosadil Michal belák a o výsledku se zdálo být rozhodnuto. Soupeř sice stačil ještě snížit, ale jeho šance na zvrat definitivně pohasly v naší přesilovce, která byla tentokráte dokonce pětiminutová. Sedlo v ní završil svůj hattrick, i přesto to, že na hřišti v tomto utkání dohromady nestrávil o mnoho více než pět minut. Účet zápasu pak uzavřel Kozub, jenž dvě vteřiny před koncem vyřešil velmi neobvyklé přečísleni 3 na 0, přesně mířenou střelou do protipohybu brankáře.