• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Junioři Zápasy juniorů Juniorka pouze s bodem

Zápasy juniorů

Juniorka pouze s bodem

Díky Kájovi Čermákovi tady máme čerstvé komentáře k zápasům našich juniorů v neděli 2.3. v Orlové…

1.MVIL Hrabová vs. ZFK Petrovice  2:2 (1:0, 0:1, 1:1)
Branky MVIL: 6.Pedro, 43.Kozub
Naše sestava: Tomáš Stopka (G)- Martin, Ondra, Patrik, Michal - Jestřáb, Pedro ©, Adam, Kozub, Kája, Ondra Lisko.

V tomto zápase jsme rozhodně nebyli favority, navíc jsme hráli bez dvou tradičních opor Lipoše a Sedla, kteří si plnili své povinnosti v týmu mužů, takže jsme rozhodně nemohli pomýšlet na nějaké bezhlavé útočení. Navíc jsme hráli se soupeřem, jež praktikuje velice tuhou defenzívu a nevypustí ani jeden souboj, jak jsme se mohli přesvědčit již při prvním měření sil, které jsme bohužel nezvládli.
Byli jsme to ovšem my, kdo šel hned zkraje zápasu do vedení po góle v přesilovce. Soupeřův brankář propustil lehké Pedrovo nahození od půlky a bylo vidět, že se pod maskou pořádně červená. Stále jsme se snažili vycházet ze zajištěné obrany a spoléhat na protiútoky. Naneštěstí ale Petrovice stále dobývaly naši branku a postupem času už gól opravdu visel ve vzduchu, protože jsme v obranné fázi začali kupit jednu chybu za druhou.
První třetinu jsme ale ještě udrželi hubené vedení. Bohužel hned na začátku druhé periody využil soupeř jedno z mnoha zaváhání a nedorozumění v naší obraně a vyrovnal, i když značně se štěstím, neboť využil neočekávaného odrazu od mantinelu. Na celý náš tým pak padla deka a od další pohromy v naší síti nás uchránil jen bezchybně chytající Tomáš. Do konce druhé části jsme již neinkasovali a o přestávce se snažili uklidnit. Jenže nebyli bychom to my, abychom nedostali další rychlý gól. Časomíra se tentokrát zastavila už po 38 sekundách poslední třetiny a soupeř se rázem dostal na koně. Navíc my jsme stále nevyužívali své občasné brejky a vypadalo to s námi dost zle. Ještě štěstí, že jsme alespoň hráli disciplinovaně a nedali Petrovicím možnost přesilovky, ve které by mohly odskočit na dvoubrankový rozdíl… S postupem času a blížícím se koncem už nebyl nápor soupeře takový a my začínali pravidelněji vyrážet do přečíslení. Jedno z takových, navíc podpořené snad jediných kiksem v soupeřově obraně, dokázal přetavit v náš druhý gól Kozub. Soupeř znervózněl a bylo jasné, že o vítězství budou ještě tvrdě bojovat. Ovšem to už jsme jim vylepšenou defenzívou již nedarovali a naopak jsme mohli pár sekund před koncem, po ťukesu mezi Pedrem a Jestřábem, získat tři bodíky pro sebe. Stav se již, ale nezměnil, nutno podotknout zaslouženě, protože si musíme přiznat, že Petrovice nás celý zápas tlačily a nevyhrály jen díky výkonu našeho gólmana Tomáše, jemuž tímto skládám absolutorium.

1.MVIL Hrabová vs. Eagles Orlová  4:5  (2:3, 1:2, 1:0)
Branky MVIL: 11.Sedlo, 14.Pedro, 16.Lipoš, 39.Lipoš
Naše sestava: Dan (G) - Martin, Ondra, Patrik, Michal, Jestřáb – Pedro ©, Lipoš, Sedlo, Kozub, Kája, Adam, Ondra Lisko.

V zápase proti Orlové jsme již nastoupili kompletní s oběmi navrátilci Sedlem i Lipošem a proto jsme pomýšleli na plný bodový zisk. Začátek zápasu jsme ovšem zase prokoučovali a domácí se již po pěti minutách ujali dvoubrankového vedení. Sice jsme o něco častěji dokázali držet míček na svých hokejkách, ale naše útočná snaha přicházela vniveč a opět se ukázal náš starý známý nešvar, jež nás pronásleduje skoro celou sezónu, jímž je proměňování šancí.
První třetina skončila poměrem 2:3 v náš neprospěch a všichni jsme cítili, že na vyrovnání opravdu máme. To doopravdy přišlo z hole Lipoše a začínalo se v podstatě od nuly. Soupeř se však nesmířil se ztrátou vedení a krutě potrestal další dvě nedůslednosti v naší obraně, čímž se ujal vedení 5:3.
V poslední třetině jsme se snažili vrhnout všechny své síly do útoku a vyrovnat, ale nebylo nám asi souzeno víc, než jen stažení náskoku Orlové na jediný gól. Kýžené vyrovnání se nám pak bohužel nezdařilo ani v přesilovce necelé dvě minuty před koncem, která byla navíc znásobena naší powerplay. Na výhru jsme dnes s naší střeleckou produktivitou opravdu pomýšlet nemohli.