• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Junioři Zápasy juniorů Junioři zase vyhráli jen jednou...

Zápasy juniorů

Junioři zase vyhráli jen jednou...

V sobotu jsme na Dopravce pořádali 9.kolo 3.ligy juniorů a naši mladí byli ze dvou zápasů úspěšní pouze jednou…

1.MVIL Hrabová vs. FBC Frýdek-Místek  2:4
Branky MVIL: Lipoš, Adam
Třetiny 1:0, 1:2, 0:2. Vyloučení 3:0. Využití 0:1. Rozhodčí: Pifka, Dalecký

Zápas byl i přes náš slabý výkon dlouho vyrovnaný. Zpočátku jsme měli dokonce i navrch, když jsme se v 8. minutě ujali díky Lipošovu důrazu vedení 1:0. V druhé třetině se Frýdku podařilo vyrovnat, ale i na to jsme měli odpověď, když do vedení 2:1 nás poslal Adam. V závěru druhé třetiny pak přišel první klíčový okamžik zápasu. Do konce zbývalo méně než 30 vteřin a my jsme měli rozehrávku v rohu u naší branky. Místo abychom v klidu dohráli zbytek třetiny a podrželi si vedení, tak ač nikým neatakováni, přišla zbytečná riskantní dlouhá rozehrávka dopředu, kterou soupeř samozřejmě lehce zachytil a z protiútoku vyrovnal na 2:2. Do závěrečné třetiny jsme šli místo s náskokem, tak s psychickou dekou gólu do „šatny“. Hned v úvodu závěrečné části přišlo logické vyústění našeho slabého výkonu a to gól Frýdku na 2:3. Ikdyž trošku šťastný, tak vzhledem k jejich tlaku asi zasloužený. My jsme se i přes hru plnou nečistých zákroků snažili o vyrovnání, ale v době našeho vrcholícího tlaku přišel druhý důležitý okamžik, když rozhodčí nesmyslně vyloučili rozhodčí Lipoše (v čase 13.57). O půl minuty nato vyloučili i Kozuba (za odpálení míčku po odpískání), takže jsme šli do tří. Do konce zápasu zbývalo 20 sekund, my jsme získali míček a měli rozehrávku od mantinelu. Pokusili jsme se o poslední zoufalý útok a nahození na 2 naše vyběhnuvší hráče, ale zakončit se bohužel nepodařilo a z protiútoku už samozřejmě osamocený soupeř bez problému skóroval na 2:4. Nebyl to pohledný zápas a ikdyž v něm bylo hodně nečistých zákroků, my jsme prohráli díky vlastní nedisciplinova­nosti, slabé bojovnosti a mnoha chybám asi zaslouženě.

1.MVIL Hrabová vs. SK PEMA Opava 4:2
Branky MVIL: Lipoš (2), Adam, Jestřáb
Třetiny 1:1, 0:0, 3:1. Vyloučení 2:2. Využití 1:0. Rozhodčí: Tkáč, Kopřiva

Po menší domluvě našim hráčům o přístupu k zápasům jsme museli zmobilizovat síly na dalšího nepříjemného soupeře – Opavu. V prvním zápase jsme s nimi prohráli těsně 6:7 po hodně vyhecovaném závěru. V tomto zápase to bylo podobné, opět spousta faulů, minimum pěkných kombinací, bojovnost. Naštěstí na naší straně konečně zavládla disciplína a tentokrát se vyskytovala v dostatečné míře i naše bojovnost. Po velmi vyrovnaném průběhu byl stav na začátku třetí třetiny 1:1, ale naše hra byla příslibem, že bychom měli zvítězit. Dařilo se nám zatlačit Opavu a vytvářet si příležitosti. Ve 3.minutě závěrečné třetiny nás dostal do vedení Adam, ovšem Opava hned vzápětí vyrovnala. V 9.minutě tak definitivně strhl vedení na naší stranu Lipoš a zanedlouho ho pojistil gólem na 4:2 Jestřáb. Myslím, že za výkon v tomto zápase, hlavně s bojovností a disciplínou hráčů můžeme být spokojeni. Tři body za vítězství jsme si zasloužili. ct.