• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Junioři Zápasy juniorů Konečně 6 bodů pro juniory

Zápasy juniorů

Konečně 6 bodů pro juniory

V neděli 18.11. hráli v hale Dubina naši junioři další 2 zápasy a konečně byli bodově stoprocentní…

1.MVIL Hrabová vs. Slávia florbalshop.cz Havířov   8:2
Branky MVIL: Lipoš (4), Kája, Kozub, Adam, Pedro
Třetiny 3:0, 2:1, 3:1. Vyloučení 0:0. Rozhodčí: Kantor, Jedlička.

V prvním zápase nás čekal tým Havířova, který byl o bod před náma. Čekali jsme vyrovnaný souboj, ale opak byl pravdou. Havířov s velmi mladým týmem spíše pouze přihlížel našim akcím a byl téměř neškodný. Když už se mu podařilo získat míček z naší chybné rozehrávky, tak vše hasil náš gólman Tomáš. Během první třetiny jsme si vypracovali třígolový náskok a o vítězi tak bylo prakticky rozhodnuto. Ale naši se snažili i v dalším průběhu přidávat branky a nepolapitelný byl zejména bojovník Lipoš, který táhl většinu našich akcí. Do obrany se tentokrát postavil Honza Jastřembský a naší rozehrávce to velmi pomohlo. Do útoku se tak znovu dostal Adam a taky si nevedl špatně. Zápas tak v poměrně pohodovém tempu plynul dál, my jsme postupně přidávali další branky, a když soupeř dokázal pouze z ojedinělých akcí dvakrát symbolicky skórovat, bylo z toho nakonec jasné vítězství 8:2.

1.MVIL Hrabová vs. FBK Horní Suchá   7:5
Branky MVIL: Pedro (2), Lipoš (2), Sedlo, Kája, Adam
Třetiny 2:2, 2:0, 3:3. Vyloučení 1:1, Rozhodčí: Tkáč, Byrtus.

Náš druhý dnešní soupeř byl dosud v tabulce poslední a tak jsme čekali, že uhrajeme jasné vítězství. Ale opět bylo vše jinak. Horní Suchá se ukázala být mnohem zdatnějším protivníkem, než v předchozím zápase Havířov a ze zápasu tak bylo docela drama. Nejprve jsme se sice ujali hned v úvodu vedení 2:0 a měli jsme herně jasně navrch, jenže v závěru třetiny jsme polevili v nasazení a Horní Suchá to dokázala potrestat dvěma góly a vyrovnat. V druhé třetině opět pokračovala naše herní převaha, když především Pedrova formace držela soupeře v zámku a dokázali jsme se znovu ujmout dvoubrankového vedení. V závěrečné třetině však místo pojistky vedení přišel kolaps a během prvních 4 minut jsme třikrát inkasovali a rázem jsme prohrávali 4:5. To byl šok. Vystřídali jsme brankáře Soníka za Tomáše Stopku a tým dostal nový impuls k dalšímu náporu. Najednou to byl boj o holé vítězství :) a my jsme museli začít pořádně makat. V osmé minutě přišlo naše vyrovnání, když se hezky ze vzduchu trefil Kája. O pár minut nato nám rozhodčí neuznal regulérní gól Pedra pro údajné postavení v brankovišti, které se ale nekonalo, jak prozdradil i záběr naší pohotové paparazzi :). Naštěstí o chvíli nato se Pedro trefil znovu, když otřel střelu o tyč a břevno – 6:5. Útlum na naše hráče už tentokrát po získaném vedení naštěstí nepřišel, naopak v 11. minutě pojistil vedení krásnou střelou z první Adam a do zbytku zápasu jsme si už náskok pohlídali. Byly to nakonec sice složitě vybojované 3 body, ale z hlediska herní převahy asi zasloužené. Každopádně Horní Suchá nás nečekaně potrápila.   ct.