• MS liga elévů
« Zpět | Úvod Starší žáci Zápasy starších žáků Zápasy starších žáků 11.11.

Zápasy starších žáků

Zápasy starších žáků 11.11.

V neděli 11.11.2007 odehráli naši starší žáci další 2 zápasy Moravskoslezského přeboru a vedli si výborně !

1.MVIL Hrabová vs. FBC Třinec 4:3
Branky MVIL: Honzek, Minár, Bouda (Kašperlík), Kubečka

V prvním utkání nastoupili starší žáci proti týmu FBC Třinec, který nakonec porazili 4:3 i přes nepovedenou přesilovku na konci utkání, kdy nás soupeř paradoxně tlačil, třeba že hrál ve 4 lidech. Ale prokázali jsme silnou vůli a zaslouženě vyhráli.

1.MVIL Hrabová vs. Tigers Poruba 7:1
Branky MVIL: Strniště, Minár (Dombrovský), Kubečka, Kašperlík (Suchánek), Strniště (Honzek), Kubečka (Strniště), Kakalejčík (Strniště)

Druhým soupeřem byl tým FBC Tigers Poruba. Ačkoliv podle výsledku to vypadá na jasnou převahu našeho týmu, výsledek se netvořil lehce. Sice jsme vedli po rychlé brance Tomáše Strništěho a později přidali druhý gól Martina Minára po přihrávce Pavla Dobrovského, ale soupeř následně snížil na rozdíl jedné branky. Do konce první třetiny zbývalo 36 sekund, když se trefil Jan Kubečka a stanovil tak výsledek po první třetině na 3:1.
V přestávce mezi první a druhou třetinou jsme si řekli, že budeme rychle přistupovat k hráči a rychle napadat, bohužel pokaždé se to nepodařilo a tuhle třetinu jsme moc soupeře neohrozili, pouze jsme navýšili skóre pěknou brankou Jakuba Kašperlíka, kterému nahrával Jakub Suchánek. Zato soupeř se v této třetině prezentoval rychlými brejky a přečísleními, kterými ohrožoval naší branku. Tyto přečíslení a brejky vyplynuly ze špatné herní činnosti jednotlivců, kdy jsme zapomněli, že florbal je kolektivní sport a je třeba taky trochu zabojovat, pomoct brankáři a nenechat ho na pospas soupeřovým útočníkům.
Třetí třetina proběhla v poklidném tempu, kdy bojovný soupeř opět hrozil, leč branku se mu vstřelit nepovedlo. Navíc naší kluci zlepšili rozehrávku, což se projevilo na skóre a postupně se trefil opět Tomáš Strniště za asistence Zdeňka Honzeka a Jan Kubečka po nahrávce Tomáše Strňištěho. Necelé tři minuty před koncem jsme dostali možnost trestného střílení po soupeřově hraní v brankovišti. Toho se perfektně ujal Jakub Suchánek a kličkou do bekhendu upravil skóre na konečných 7:1.
Závěrem bych pochválil oba naše brankáře Štěpána Juchelku a Ondřeje Němčíka za výborný výkon, kdy oba zachránili spoustu gólových situací soupeře. Pochvalu si také zaslouží všichni hráči co odvedli maximum proto, aby se vyhrálo – tímto všem děkuji. Na konec bych přidal pár vět k zamyšleni.."dělej vše jak nejlépe umíš, podle svého nejlepšího svědomí a na výsledky se nemusíš dívat. pokud tohle nedokážeš, tak se nevracej na střídačku, leda tak na soupeřovou".