« Zpět | Úvod Junioři Zápasy juniorů Junioři získali opět pouze jednu výhru

Zápasy juniorů

Junioři získali opět pouze jednu výhru

aktuální tabulka

V neděli 28.10. hráli naši junioři v hale na Dopravce další dva zápasy 3.ligy juniorů. Úspěšní ale byli opět jenom z poloviny…

1.MVIL Hrabová vs. 1.SC Bohumín  4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky MVIL: Sedlo (2), Lipoš (2)

V prvním zápase nás čekal dosud vedoucí tým tabulky Bohumín. Ještě jsme si dobře pamatovali neštastný zápas z Fatpipu, který jsme s Bohumínem prohráli a tak jsme měli příležitost k odvetě. Od začátku zápasu to byl poměrně vyrovnaný boj. V naší sestavě opět excelovala Pedrova lajna a ta se taky postarala o všechny naše branky. Ve většině svých střídání si tato útočná trojice (Lipoš-Pedro-Sedlo) dokazála vytvořit tlak a šance a 4 z nich taky proměnit. Bohumín v zápase vždy pouze snižoval a to na 2:1 a 3:2, ale my jsme vždy dokázali odpovědět gólem na uklidňující dvoubrankové vedení. Zápas jsme pak dokázali udržet pod naší taktovkou a nepouštěli jsme se do riskatního útočení a hry nahoru dolů. Takže jsme získali velmi cenné 3 body po vítězství na lídrem tabulky. V naší brance dostal v tomto zápase poprvé příležitost náš nový gólman Tomáš Stopka a vedl si velmi dobře !

1.MVIL Hrabová vs. Z.F.K. Petrovice  3:5 (0:1, 2:3, 1:1)
Branky MVIL: Sedlo (2), Kozub

V druhém zápase jsme se utkali s Petrovicemi, které byly v průběžné tabulce druhé hned za Bohumínem. Ten se nám podařilo porazit, a tak jsme si věřili i na Petrovice. Ale já sem, i ze zkušeností z Fatpipu, považoval Petrovice za silnějšího protivníka a to se bohužel potvrdilo. Petrovice hrály velice nepříjemný styl těsného bránění, napadání a častého přerušování hry drobnými fauly. Naše hra trpěla váhavou rozehrávkou, navíc plnou chyb a vpředu jsme se díky bojovnému výkonu soupeře nemohli dostat k nějakému většímu tlaku. A to ani při střídáních elitní Pedrovy formace. Navíc se Petrovicím dařilo trestat naše zaváhání góly a v průběhu druhé třetiny jsme prohrávali dokonce 0:3. Podařilo se nám sice brankami Sedla a Kozuba snížit na 2:3, ale v samém závěru druhé třetiny jsme opět inkasovali na 2:4. Ve třetí třetině jsme rozhodně nesložili zbraně a dál bojovali o vyrovnání, ovšem šlo to ztuha. Ve 4.minutě třetiny to po snížení Sedla na 3:4 vypadalo asi nejnadějněji, ale ten vyrovnávací gól pak ne a ne padnout. Do konce zápasu už zbývalo necelých 5 minut a náš tlak za vyrovnáním vrcholil, když tu přišlo vyloučení Martina, které nám bohužel vzalo vítr z plachet. Oslabení jsme sice zuby nehty ubránili, ale pár vteřin po jeho návratu na hřiště nám tam spadla střela z otočky a bylo rozhodnuto – 3:5. Petrovice vyhrály zaslouženě, a to hlavně proto, že naši hráči se nedokázali vypořádat s nepříjemným a těsným stylem bránění soupeře a nedokázali přejít přes jeho obranný val. Navíc vzadu nám to skřípě, a to bohužel dlouhodobě… No nic, je třeba jít dál a poučit se z nevydařeného zápasu. Těch proher v úvodu sezóny je už ale víc než by bylo zdrávo…